top of page

Irský tanec je pro nás životním stylem. Naše bohaté zkušenosti a mnoho let praxe v tomto oboru s radostí a s nadšením předáváme v našich lekcích dál.

Zveme vás nejen na taneční parket, ale i na krásnou cestu objevování pulsující tradiční kultury oblíbené po celém světě. 

VÝUKA PRO DĚTI

Hledáte zajímavou aktivitu pro své dítě? Chcete aby to byla zábava a zároveň, aby se u toho naučilo něco nového? 

 

Nabízíme lekce pro holky i kluky od 4 do 15 let.

VÝUKA PRO DOSPĚLÉ

Jste odhodláni naučit se tancovat jako praví Irové? Líbí se vám irská muzika. Dáváte přednost dynamické aktivitě? 

Nabízíme krátkodobé kurzy, workshopy, ale i pravidelné taneční lekce. 

SOUTĚŽE A ZKOUŠKY

Staňte se členem naší

soutěžní komunity. 

Soutěžení, taneční zkoušky,

kariéra. 

Spolupracujeme s tanečníky v České republice, na Slovensku, v Německu, ve Finsku a v Estonsku. 

4_edited.png

Výuka ve studiu na Jiřího z Poděbrad

18:30

úplný začátečník

LEKTORSKÝ TÝM

Seznamte se s vašimi lektory.

Tereza Bernardová.JPG

T.C.R.G. | zakladatelka inSpiral Dance Company

Tereza Bernardová

Setkáte se s ní na většině lekcí a workshopech, které inSpiral Dance Company nabízí. Irským tancem doslova žije už téměř 25 let a své znalosti a zkušenosti s nadšením již mnoho let předává všem věkovým skupinám napříč tanečními úrovněmi. Klade důraz na správné provedení tanečních prvků i celkovou prezentaci. Ke každému přistupuje individuálně a společně s tanečníkem pracuje na posouvání jeho osobních hranic a tanečním růstu v této oblasti. Dále připravuje tanečníky na soutěže a taneční zkoušky. Tanečníci pod jejím vedením se stali „Mistry Evropy“ (kontinentální části) v irském sólovém tanci. Soutěžili v sólových i týmových soutěžích na Světovém šampionátu v irském tanci. Úspěšně složili všechny potřebné zkoušky k získání Diplomu Komise irského tance „The Diploma of the Irish Dancing Commission“.

Daniela Vranová.JPG

Lektor | Tin / Low whistle

Daniela Vranová

Původem z Valašska, vystudovala hru na flétnu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, má zkušenosti s nejrůznějšími typy souborů (cimbálovka, orchestr opery, improvizační new-age projekt, duo s kytarou, soubor barokních nástrojů). Dlouhá léta působí v Pražském komorním orchestru (KOA), v němž kromě flétny hraje také na pikolu. Vytvořila online kurz hry na zobcovou flétnu pro dospělé začátečníky. Při studijních cestách ji oslovila tradiční hudba Irska a britských ostrovů, kterou se inspiruje od roku 2009, kdy spoluzaložila skupinu Rí Ra. V roce 2010 s ní vystoupila na irském Fleadh v Cavanu. Tato kapela je aktuálně jejím stěžejním projektem, v němž kromě hry na flétnu, tin whistle a low whistle a zpěvu vokálů působí jako kapelnice. V letech 2016–2021 byla také členkou folk-rockové kapely Asonance zaměřující se na skotskou hudbu. Daniela také patří mezi oblíbené hudební lektory Bernard's Summer School.

Karel Fous.JPG

Lektor | Irské tance pro začátečníky

Karel Fous

V inSpiral Dance Company působí od jejího počátku. Je členem vystupující skupiny a lektorského týmu inSpiral. Je velmi oblíbeným lektorem v lekcích pro úplné začátečníky a mírně pokročilé. Tanečníkům pomáhá zdolávat taneční techniku a kroky v těchto tanečních úrovních. Irskému tanci se věnuje téměř 15 let. Své taneční dovednosti si zdokonaloval pod vedením výrazných osobností na domácí i zahraniční irsko-taneční scéně. Výrazně jej ovlivnil Andrej Mikulka a jeho projekt Dance in Pulse. Pod jeho hlavičkou se zúčastnil francouzského turné hudebně taneční produkce - Pop et Corn (2015), celovečerního tanečního představení Dance in Pulse (2016) a nebo šesté série Československo má talent (2016).

Potřebujete poradit s výběrem taneční lekce?

Vyplňte tento krátký formulář a my se vám brzy ozveme.

Kontaktujte nás

Děkujeme za odeslání! Ozveme se Vám, jakmile to bude možné.

inSpiral Dance Company školní oblečení je navrženo a vyrobeno společností Malley Sport v Irsku. Objednaní je možné pouze v předem domluveném časovém rámci. 

bottom of page