top of page

Irský tanec je pro nás životním stylem. Naše bohaté zkušenosti a mnoho let praxe v tomto oboru s radostí a s nadšením předáváme v našich lekcích dál.

Zveme vás nejen na taneční parket, ale i na krásnou cestu objevování pulsující tradiční kultury oblíbené po celém světě. 

ROZVRH TANEČNÍCH LEKCÍ

orange_splash_edited_edited.png
Studio inSpiral, Jiřího z Poděbrad, Praha 3
16:00-17:00 | Jiggle jigs

Irský sólový tanec pro děti a mládež ve věku 10-15 let. 
Úroveň: Úplný začátečník

Délka lekce: 60 minut

Lektor: Tereza Bernardová

17:10-18:10 | Irský step Rhythm&Fun

Irský step pro mládež a dospělé, kteří se věnují irskému tanci rekreačně, přesto mají rádi výzvy a chtějí si to užít. 
Úroveň: Beginner+

Délka lekce: 60 minut

Lektor: Tereza Bernardová

18:00-19:30 | Úvod do sólového tance

10 týdenní kurz irského sólového tance, jehož zaměření je na základní kroky a taneční techniku v tzv. soft shoes a pro irský step. 
Úroveň: Úplný začátečník

Délka lekce: 90 minut

Lektor: Tereza Kiszová

18:15-19:45 | Sólo tance 2 

12 týdenní kurz irského sólového tance, který navazuje na předchozí kurzy pro začátečníky. Výuka je zaměřená na konkrétní tance (single jig, slip jig a St.Patrick's Day) v tzv. soft shoes a irský step.
Úroveň: Začátečník

Délka lekce: 90 minut

Lektor: Tereza Bernardová

Studio.png

(od 16.9. 2024)

VÝUKA PRO DĚTI

Hledáte zajímavou aktivitu pro své dítě? Chcete aby to byla zábava a zároveň, aby se u toho naučilo něco nového? 

 

Nabízíme lekce pro holky i kluky od 4 do 15 let.

VÝUKA PRO DOSPĚLÉ

Jste odhodláni naučit se tancovat jako praví Irové? Líbí se vám irská muzika. Dáváte přednost dynamické aktivitě? 

Nabízíme krátkodobé kurzy, workshopy, ale i pravidelné taneční lekce. 

SOUTĚŽE A ZKOUŠKY

Staňte se členem naší

soutěžní komunity. 

Soutěžení, taneční zkoušky,

kariéra. 

Spolupracujeme s tanečníky v České republice, v Německu, ve Finsku a v Estonsku. 

LEKTORSKÝ TÝM

Seznamte se s vašimi lektory.

Tereza Bernardová.JPG

T.C.R.G. | zakladatelka inSpiral Dance Company

Tereza Bernardová

Setkáte se s ní na většině lekcí a workshopech, které inSpiral Dance Company nabízí. Irským tancem doslova žije už téměř 25 let a své znalosti a zkušenosti s nadšením již mnoho let předává všem věkovým skupinám napříč tanečními úrovněmi. Klade důraz na správné provedení tanečních prvků i celkovou prezentaci. Ke každému přistupuje individuálně a společně s tanečníkem pracuje na posouvání jeho osobních hranic a tanečním růstu v této oblasti. Dále připravuje tanečníky na soutěže a taneční zkoušky. Tanečníci pod jejím vedením se stali „Mistry Evropy“ (kontinentální části) v irském sólovém tanci. Soutěžili v sólových i týmových soutěžích na Světovém šampionátu v irském tanci. Úspěšně složili všechny potřebné zkoušky k získání Diplomu Komise irského tance „The Diploma of the Irish Dancing Commission“.

Markéta.JPG

Lektor | Sean nós dancing pro začátečníky

Markéta Utišilová

Markéta je vášnivá fotografka, která dokumentuje inSpiral akce, ale také mnohá irská kulturní dění v ČR i v zahraničí. Je váženou tanečnicí a lektorkou sean nós dancingu a v inSpiral Dance Company vede začátečníky v tomto stylu. Irskému tanci se věnuje od roku 1997. S tanečními skupinami Rinceoirí, Kaskáda a Coiscéim, ve kterých vynikala především jako tanečnice irského step dancingu, vystoupila na řadě akcí a soutěží v ČR i v zahraničí. Irskému tanci v jeho různých podobách se vzdělávala pod vedením předních tanečních kapacit na letních školách jako Willie Clancy Summer School a Bernard’s Summer School. Své bohaté zkušenosti a dovednosti předává srdečně a s nadšením všem svým studentům.

Daniela Vranová.JPG

Lektor | Tin / Low whistle

Daniela Vranová

Původem z Valašska, vystudovala hru na flétnu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, má zkušenosti s nejrůznějšími typy souborů (cimbálovka, orchestr opery, improvizační new-age projekt, duo s kytarou, soubor barokních nástrojů). Dlouhá léta působí v Pražském komorním orchestru (KOA), v němž kromě flétny hraje také na pikolu. Vytvořila online kurz hry na zobcovou flétnu pro dospělé začátečníky. Při studijních cestách ji oslovila tradiční hudba Irska a britských ostrovů, kterou se inspiruje od roku 2009, kdy spoluzaložila skupinu Rí Ra. V roce 2010 s ní vystoupila na irském Fleadh v Cavanu. Tato kapela je aktuálně jejím stěžejním projektem, v němž kromě hry na flétnu, tin whistle a low whistle a zpěvu vokálů působí jako kapelnice. V letech 2016–2021 byla také členkou folk-rockové kapely Asonance zaměřující se na skotskou hudbu. Daniela také patří mezi oblíbené hudební lektory Bernard's Summer School.

TerkaK.JPG

Lektor | Irské tance pro začátečníky

Tereza Kiszová

Terka je výraznou tváří vystupující skupiny inSpiral Dance Company. Je velmi tvůrčí a její aktivní přístup k tréninku inspiruje všechny kolem. Letos se nově řadí mezi lektory a povede vybrané kurzy irského step dancingu pro začátečníky. Irskému tanci se věnuje od roku 2011. Nejprve v taneční škole Luas pod vedením Terezy Bachové a od roku 2015 v inSpiral Dance Company. Na svém kontě má nespočet tanečních vystoupení a soutěží. Své taneční dovednosti rozvíjí na letních školách a workshopech. Tanečně ji ovlivnili Colin Dunne, Jason O’Neill a Lauren Smyth, která je dodnes jednou z jejích největších inspirací.

Karel Fous.JPG

Lektor | Irské tance pro začátečníky

Karel Fous

V inSpiral Dance Company působí od jejího počátku. Je členem vystupující skupiny a lektorského týmu inSpiral. Je velmi oblíbeným lektorem v lekcích pro úplné začátečníky a mírně pokročilé. Tanečníkům pomáhá zdolávat taneční techniku a kroky v těchto tanečních úrovních. Irskému tanci se věnuje téměř 15 let. Své taneční dovednosti si zdokonaloval pod vedením výrazných osobností na domácí i zahraniční irsko-taneční scéně. Výrazně jej ovlivnil Andrej Mikulka a jeho projekt Dance in Pulse. Pod jeho hlavičkou se zúčastnil francouzského turné hudebně taneční produkce - Pop et Corn (2015), celovečerního tanečního představení Dance in Pulse (2016) a nebo šesté série Československo má talent (2016).

Potřebujete poradit s výběrem taneční lekce?

Vyplňte tento krátký formulář a my se vám brzy ozveme.

Kontaktujte nás

Děkujeme za odeslání! Ozveme se Vám, jakmile to bude možné.

inSpiral Dance Company školní oblečení je navrženo a vyrobeno společností Malley Sport v Irsku. Objednaní je možné pouze v předem domluveném časovém rámci. 

bottom of page