top of page

Taneční soutěže a zkoušky

inSpiral Dance Company je registrovaná pod největší a nejstarší Komisí irského tance - Án Coimisiún le Rincí Gaelacha (CLRG) - se sídlem v Dublinu, a její regionální rady pro kontinentální Evropu a Asii - Regional Council for Continental Europe and Asie (RCCEA).

Cílem An Coimisiún je zachovat a propagovat irský tanec, zahrnující step dancing, céilí dancing a další týmové tance, a dále propagovat používání irského jazyka.

Soutěže

Pravidelná návštěva lekcí pod vedením kvalifikovaného lektora (TCRG) registrovaného u Komise irského tance (CLRG) otevírá možnost účastnit se soutěží v irském tanci (feis) doma i v zahraničí. 

Soutěže se pořádají jednou za rok a jsou velkou událostí. Obvykle trvají den nebo celý víkend. Soutěží se v sólových tancích i v týmech (2,3,4,6 a 8 tanečníků). Jednotlivé soutěže jsou rozděleny podle úrovně a věku. Vedle Prahy jsou nejbližší soutěže v Bratislavě, Vídni a v Mnichově, ale konají se i v jiných evropských metropolích.

Velkou událostí jsou pak důležité šampionáty, jako např. All Ireland’s, Great Britain’s, a další a také Regionální kvalifikace na Světový šampionát, který je nejprestižnější událostí a koná se každý rok v době Velikonoc. 

inSpiral Dance Company - soutěže.JPG
irský tanec - grade exams.jpg

Taneční zkoušky

Komise irského tance (CLRG) nabízí strukturované schéma vybraných sólových a ceilí tanců rozdělených do jednoho nepovinného přípravného a následných 12 stupňů, přičemž stupeň po stupni roste nárok na dovednosti, znalosti a schopnosti kandidátů. Účelem je poskytnout strukturovaný rámec, ve kterém mohou tanečníci pracovat na dosažitelném cíli, a získat tak dobré základy irského tance. Každý kandidát je individuálně zkoušen a dostává podrobné písemné hodnocení svého výkonu a znalosti dané úrovně, včetně diplomu za každý úspěšně složený stupeň.

Každý kandidát na lektorskou kvalifikaci (T.C.R.G.) musí nejprve úspěšně složit zkoušky ze všech 12ti stupňů.

Požadované tance pro jednotlivé stupně tanečních zkoušek
bottom of page