top of page
IN_2020_web-11_edited.jpg

IRSKÉ TANCE PRO DOSPĚLÉ

Milý kolektiv, individuální přístup, ale také příležitost aktivně se hýbat, učit se taneční styl, který v ČR umí jen malé procento lidí, přesto se těší oblibě po celém světě, to a mnoho dalšího ve velmi přátelském a pohodovém prostředím. 

SÓLOVÝ TANEC

Základy irského step dancingu
logo_edited.png

Základy sólového tance vyučujeme formou několika krátkodobých kurzů. Výuka je příjemně odstupňovaná a dává tak čas na vstřebání nové dovednosti. 

10 týdenní kurz pro úplné začátečníky je první seznámení s irským sólovým tancem v soft a heavy shoes. Výuka se soustřeďuje pouze na nejzákladnější kroky a taneční techniku. 

Za necelý školní rok se tanečníci naučí základní kroky a většinu sólových tanců v soft a heavy shoes v beginner úrovni. Je to velmi intenzivní, ale výsledek stojí za to.

První sólové tance

Další fáze výuky se věnuje prvním sólovým tancům. V kurzech irského step dancingu - sólové tance 1 a sólové tance 2 - se dříve získané znalosti aplikují přímo do krátkých choreografií.  Postupně se představují další taneční rytmy a rozšiřuje se zásoba krokových dovedností.  V každém kurzu, o délce 12 lekcí, se představí dva tance v soft shoes a jeden v heavy shoes.  Celkem 6 tanců za 24 týdnů, je velmi slušný základ pro další tancování.

Tento kurz vřele doporučuji všem, kteří chtějí začít s irskými tanci. Skvělá lektorka, skvělá atmosféra a výuka dobře promyšlená tak, aby tance zvládl i úplný začátečník a zároveň se toho během 10ti týdnů opravdu hodně naučil.

Deset bodů z deseti. :-)

Veronika N.

logo_edited.png
logo_edited.png

Po absolvování prvních třech kurzů většinou doporučujeme pokračovat na stejné úrovni v lekcích step dancingu pro začátečníky a usadit získané znalosti. V rámci této výuky se pracuje s taneční a krokovou technikou, opakují se tance a učí se nové a postupně se otevírají dveře do další, PRIMARY, úrovně. 

Další taneční kurzy

Ceilí tance

Ceilí tance patří do skupiny irského společenského tance. Poskytují lidem možnost se setkat a užít si tradiční hudbu a tanec. Ve srovnání se složitější prací nohou irského step dancingu mají ceilí tance jednodušší a dostupnější krokovou techniku. Díky tomu jsou více inkluzivní a vhodné pro lidi všech věkových kategorií a úrovní dovednosti. I když jsou podobné jiným lidovým tancům, ceilí tance mají své jedinečné kouzlo a jsou nedílnou součástí irských kulturních tradic.

Sean nós dancing

Sean nós dancing je sólový styl irského tance. Umožňuje velkou míru osobní interpretace a improvizace. Tančí se blízko k zemi a tanečníci prostřednictvím rytmických variací doplňují hudební doprovod.  Na tento druh tance není potřeba speciální obuv. 

Sean nós je často k vidění v uvolněnějším a neformálním prostředí, například na společenských setkáních, v hospodách nebo při neformálních ceilí tancovačkách.

Pravidelné taneční lekce

Tanec pro radost

Naše originální taneční lekce ID Fit&Fun soft shoes a ID Rhyhtm&Fun irský step, jsou navrženy pro tanečníky, kteří se této aktivitě chtějí věnovat a dále se rozvíjet mimo soutěžní pole. Tyto lekce jsou věnovány taneční technice a krátkým nesoutěžním sestavám.  

Soutěžní lekce

Tanečníky od úrovně Beginner až po Open, kteří chtějí soutěžit, přibíráme do soutěžní party po předchozí domluvě. Tanečníci se věnují soutěžním tancům, a všemu, co k této disciplíně patří, podle jejich úrovně, se kterými reprezentují taneční školu na mezinárodních tanečních soutěžích, nebo mají možnost skládat taneční zkoušky

Irská hudba v inSpiral Studiu

Hra na tin / low whistle

Novinkou v nabídce krátkodobých kurzů je výuka hry na tin / low whistle pro začátečníky pod vedením Daniely Vranové z hudební skupiny Rí Ra. 

Cílem kurzu je zvládnutí základů hry na whistle v ladění d, získání povědomí o irské hudbě a schopnost zahrát alespoň 5 jednodušších skladeb.

DaVra.JPG
bottom of page