top of page

IRSKÉ TANCE PRO DĚTI

Zábava, budování sebevědomí, ale také příležitost spálit spoustu energie, rozhýbat se, najít si nové kamarády

a mnoho dalšího ve velmi pozitivním, pečujícím a povzbuzujícím prostředím. 

Happy tots
cesta_edited.png
logo_edited.png

Ve školním roce 2023/24 nabízíme lekce pro děvčata a chlapce už od 4 do 15 let.

Je možné se přidat i v průběhu roku. 

Lekce probíhají v našem studiu přímo u stanice metra Jiřího z Poděbrad na Praze 3. 

4+
logo_edited.png

Program pro nejmenší začátečníky je pestrý a děti se v těchto lekcích učí základní dovednosti, které dále rozvíjejí v irském tanci. Pohybová rozcvička s různými cvičebními pomůckami, rytmická cvičení a poslech hudby a protažení na závěr jsou součástí každé lekce. Děti se také učí prvním základním krokům jako jsou point, promenáda, sidestep, přeskoky

logo_edited.png

Všem vřele doporučuji dětské taneční lekce pod vedením bezvadného týmu mladých lidí v čele s Terkou Bernardovou. Jejich přistupování k dětem je velice citlivé a přitom profesionální. Hravou formou se děti naučí tančit a najdou spoustu nových kamarádů.

Renáta R.

Jiggle jigs

Pravidelná taneční dobrodružství pro děti od 10 let. Nejprve se tanečníci vydají za poznáním základních krokových kombinací irského tance v tzv. soft shoes a s prvními sólovými tanci objevují okouzlující  irské melodie a rytmy. 

Po zvládnutí prvních tanců v soft shoes rozšiřujeme výuku na dvě lekce týdně. Druhá lekce je zaměřená na základy irského stepu (tzv. heavy shoes) a první stepové tance v začátečnické úrovni.

Busy bees

Jakmile si děti osvojí první základní kroky, postupně se seznamují s dalšími krokovými kombinacemi a rytmy, zatím v tzv. soft shoes, a dále s prvními sólovými tanci.

Po zvládnutí prvních tanců v soft shoes

 rozšiřujeme výuku na dvě lekce týdně. Druhá lekce je zaměřená na základy irského stepu (tvz. heavy shoes) a později první stepové tance v začátečnické úrovni.

logo_edited.png
point.png

Úroveň beginner je základní kámen pro rozvoj v dalších úrovních irského tance.

Na pokročilejších lekcích soft shoes se děti postupně seznamují s prvky irského společenského tance a učí se jednodušším týmovým tancům. Vážným zájemcům nabízíme možnost soutěžit, vystupovat nebo skládat taneční zkoušky. 

Irský tanec je součást kultury s bohatou tradicí, která se stále vyvíjí a má co nabídnout v každém věku. Děti a jejich radost z pohybu je pro nás velká inspirace a hlavní motor k předávání našich znalostí nejen v této taneční oblasti. Tanec rozvíjí celou osobnost, po fyzické i duševní stránce, zároveň tanečník získává zkušenosti, které uplatní v každodenním životě. 

Lektorka, Tereza Bernardová, je sama maminkou a k malým i velkým tanečníkům přistupuje s citem a profesionalitou sobě vlastní.

inSpiral - děti - s Lauren Smyth.JPG
bottom of page