background image
 

Novinky

pár informací k výuce irských tanců tento podzim

16. 08. 2018 | 244 přečtení

Známe rozvrh lekcí na 1. pololetí a je již možné se přihlašovat pomocí online přihlášky zde na našem webu. 

Rozvrh_podzim2018 CJ

V našich kurzech irského tance nabízíme převážně pravidelné lekce irského step dancingu, což je sólová forma irského tance a dělí se na tanec v tzv. měkkých botech (soft shoes) a irský step. 

Naše hlavní působiště zůstává v Praze na Uhelném trhu (kurzy pro dospělé) a v KD Kyje (kurzy pro děti a mládež). Mimo Prahu vedeme každý týden kroužek irského tance pro děti ve Středisku Volného Času v Mostě. A formou pravidelných workshopů působíme v Brně (organizuje ts Démáirt), ve Finsku (inSpiral Dance Company Finland) a v Německu (TSV-Hildrizhausen). 

www.inspiraldance.netinfo@inspiraldance.net-3

NOVÉ KURZY IRSKÉHO TANCE A STEPU PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY

irské tance pro děti - KD KYJE

Nově nabízíme kurz irského stepu pro úplné začátečníky, který bude probíhat každou středu v tělocvičně na Uhleném trhu. Tento kurz doporučujeme dospělím a případně mládeži od 12 let. Není potřeba mít předchozí taneční zkušenosti a na začátek nemusíte mít speciální obuv, byť ji časem tanečníkům doporučujeme. Postupně vás seznámíme se základními rytmy irské hudby a tanečními prvky, které postupně propojíme do krokových kombinací až do ucelených sólových tanců. 

Pro ambicióznější zájemce nabízíme možnost účasti na soutěžích (feis/feisanna), případně si vyzkoušet získané dovednosti v rámci úrovnostních zkoušek, tzv. grade exams, za každý stupeň účastník získá certifikát. Škola je vedena kvalifikovanou lektorkou Terezou Bernardovou (TCRG), která je registrovaná u největší a nejstarší komise irských tanců na světě tzv. An Comision le Rincí Gaelacha (CLRG) a její kontinentální pobočky tzv. Registered Council of Continental Europe and Asia (RCCEA)

profil Colene

Během podzimu budou mít naši tanečníci jedinečnou možnost setkat se na lekcích s irskou tanečnicí, současnou držitelkou titulu “Connacht Champion pod 20 let” a studentkou bakalářského programu se zaměřením na irský tanec a hudbu na prestižní Irish World Academy of Music and Dance při University of Limerick. Colene Nee povede tento podzim většinu lekcí v inSpiral Dance Company. Tanečníci si vedle irského tance procvičí i anglický jazyk. :-) V některých kurzech budou pomáhat naši pokročilí tanečníci, kteří již mají praxi s asistencí při výuce irských tanců. 

Je určitě se na co těšit a my se těšíme na vás! 

Summer inSpiral 2018

15. 08. 2018 | 269 přečtení

Summerinspiral 2018 CZ

S potěšením sdílíme zaslané online pohlednice od našich tanečníků a přátel školy. Pohlednice také můžete "lajkovat" na facebooku ve foto albu #summerinspiral2018.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

BSS 2018

16. 07. 2018 | 433 přečtení

BERNARD'S SUMMER SCHOOL 2018

BERNARDS SUMMER SCHOOL 2018-6

Bernard’s Summer School 2018 – rozvrh lekcí

(převzato z webu www.bernards.cz

S ohledem na obtížnost sestavit rozvrh dle požadavků jednotlivých účastníků přicházíme s rozvrhem později než jsme původně zamýšleli. Ale ani tak se nám nepodařilo všem účastníkům vyhovět podle jejich zájmu o jednotlivé lekce.

Vedle zveřejnění rozvrhu se zároveň omlouváme těm, kteří mají zájem o lekce Tin Whistle i Irish Flute. Nepodařilo se nám do rozvrhu je umístit tak, aby bylo možno obě lekce navštěvovat zároveň. Prosím tedy ty, kterých se to týká, aby si vybrali, kterou z těchto lekcí upřednostní. Peníze za tu druhou lekci jim budou vráceny a nebo převedeny na úhradu jejich dalších lekcí. Zároveň si ještě mohou přihlašovat další lekce ti, kterým v tom bránila neznalost rozvrhu.

Zároveň se obracíme na všechny čtenáře našich stránek a sympatizanty naší letní školy, aby nám pomohli šířit všeobecné povědomí o této akci ve svém okolí. Na lekce je možno se i nadále přihlašovat. Jen, prosím, vezměte v potaz rozvrh hodin a v případě, že si objednáte více lekcí, přesvědčte se, že se nekryjí v čase.

Václav Bernard

Všechny důležité informace včetně přihlášky naleznete na webu: https://www.bernards.cz/summer-school/ 

1

2

 
Archiv novinek
 

Stalo se

14. 05. 2018
březen a duben v inSpiral
08. 03. 2018
inSpiral leden-únor 2018

Novinky

16. 08. 2018
pár informací k výuce irských tanců tento podzim
15. 08. 2018
Summer inSpiral 2018

Kalendář

27. - 30. 09. 2018
All Scotland Championships
12. - 13. 10. 2018
Vienna feis
20. - 20. 10. 2018
Ramstein feis