background image
 

Archiv novinek

BSS 2018

16. 07. 2018

BERNARD'S SUMMER SCHOOL 2018

BERNARDS SUMMER SCHOOL 2018-6

Bernard’s Summer School 2018 – rozvrh lekcí

(převzato z webu www.bernards.cz

S ohledem na obtížnost sestavit rozvrh dle požadavků jednotlivých účastníků přicházíme s rozvrhem později než jsme původně zamýšleli. Ale ani tak se nám nepodařilo všem účastníkům vyhovět podle jejich zájmu o jednotlivé lekce.

Vedle zveřejnění rozvrhu se zároveň omlouváme těm, kteří mají zájem o lekce Tin Whistle i Irish Flute. Nepodařilo se nám do rozvrhu je umístit tak, aby bylo možno obě lekce navštěvovat zároveň. Prosím tedy ty, kterých se to týká, aby si vybrali, kterou z těchto lekcí upřednostní. Peníze za tu druhou lekci jim budou vráceny a nebo převedeny na úhradu jejich dalších lekcí. Zároveň si ještě mohou přihlašovat další lekce ti, kterým v tom bránila neznalost rozvrhu.

Zároveň se obracíme na všechny čtenáře našich stránek a sympatizanty naší letní školy, aby nám pomohli šířit všeobecné povědomí o této akci ve svém okolí. Na lekce je možno se i nadále přihlašovat. Jen, prosím, vezměte v potaz rozvrh hodin a v případě, že si objednáte více lekcí, přesvědčte se, že se nekryjí v čase.

Václav Bernard

Všechny důležité informace včetně přihlášky naleznete na webu: https://www.bernards.cz/summer-school/ 

1

2

Ceilí sessions

03. 04. 2018

CEILÍ SESSION-2

PROTANČETE SE S NÁMI OD JARA DO LÉTA

Vyhlašujeme sérii ceilí session, které se budou konat jednou měsíčně v předem ohlášeném termínu. 

NEJBLIŽŠÍ TERMÍN:

pátek 27.4. 18:00 - 20:00

MÍSTO KONÁNÍ:

Uhelný trh, malá tělocvična (vchod pravými kovovými dveřmi pod názvem KRAFTWERK bar)

VSTUPNÉ:

100 Kč v hotovosti na akci.

Během dvou hodin vás provedeme výběrem irských společenských tanců z oblasti ceilí tanců, setových tanců a párových tanců. Cílem je si společně tento čas užít, protančit s úsměvem a zároveň se něco nového naučit. Akce je vhodná pro mládež a dospělé tanečníky v jakémkoliv věku, úrovni i netanečníky. 

V průběhu několika měsíců budeme tance opakovat a přidávat k nim nové a pravidelné návštěvníky těchto session vybavíme oblíbenými tanci, které si mohou zatančit i na dalších podobných společenských akcích. 

Aby tyto session měly smysl, je potřeba alespoň 8 lidí. Proto laskavě žádáme o nahlášení účasti (i případného pozdního příchodu) předem, nejpozději do předchozího dne před akcí.  V případě, že se nesejde na daný den dostatek účastníků, bude akce zrušena. 

S sebou vlastní občerstvení a vhodné přezutí do tělocvičny. Případně převlečení, chcete-li. Prosíme, aby podrážka u obuvi nebarvila. 

Potvrzení účasti a případné dotazy směrujte na info@inspiraldance.net nebo na tel.: 604704538.

Těšíme se na vás!

Hra - pozvánka od autora

03. 04. 2018
Zdravím všechny,
 
dovolte mi, abych Vás pozval na moje autorské představení HRA, které bude uvedeno v předpremiéře 8.4.2018 v Kulturním centru Brno Bystrc, a premiéra se bude konat v pátek, 13.4.2018 v pražské La Fabrice.
 
Budu moc rád, když si najdete cestu do divadla a vychutnáte si společně s námi toto jedinečné představení. 
 
Andrej Mikulka
 
Vstupenky Brno:  http://www.bystrc.cz/kultura.html
Vstupenky Praha: https://www.lafabrika.cz/802/program/hra-13-04-2018-19-30
 
HRA je unikátní spojení irského tance, pohybového divadla a živé irské hudby. Toto představení by se dalo popsat jako rytmikál, který s nadsázkou zobrazuje dialog s vlastním egem. Inspiruje se tradicí irského tance, který posouvá do současnosti, využívá i další perkusivní formy jako body drumming a tap dance (step). Non-verbální projev doplňuje činohra, hudební a taneční improvizace. 
 
Plaka__t-s-textem_1_JPEG
 

článek o T.Bernardové v Celtic Life International

17. 09. 2017

Článek o Tereze Bernardové a v říjnovém vydání magazínu Celtic Life International. Aktuálně v prodeji na https://celticlife.com 

Celtic Life Int.

5. školní rok s inSpiral Dance Company

29. 08. 2017

Rozjíždíme 5. školní rok s inSpiral Dance Company a oproti úplným začátkům se nám lekce o dost rozrostly. Aktuálně nabízíme pravidelné lekce v Praze a v Mostě a pravidelné soutěžní workshophy v Brně, v Německu a ve Finsku. Dále pořádáme společenské a další taneční vzdělávací akce, prezentujeme irský tanec v jeho různých podobách na akcích všecho druhu, jsme zváni na taneční semináře a letní školy, atd.

dlouhé logoNaše škola propojuje tanečníky různého věku a národností (ČR, Finsko, Německo, Slovensko, Rusko, Ukrajina).  Nabízíme kvalitní výuku irského tance, sdílíme s nimi své znalosti a dovednosti z tohoto tanečního odvětví a vlastní zkušenosti. V našich lekcích se setkáte s individuálním přístupem a přátelskou atmosférou. Pomáháme našim tanečníkům splnit si vlastní přání. Ambicióznější tanečníky připravujeme na mezinárodní soutěže v irských tancích. Talentovaným jedincům umožňujeme členství ve vystupující skupině. 

inspiral 1

Jsme profesionálové v oboru a máme za sebou několikaletou praxi doma i v zahraničí. Tereza Bernardová a Andrej Mikulka, naši hlavní lektoři a zakladatelé školy, jsou oba držitelé, v našich zeměpisných šířkách, unikátního titulu „Master of Arts in Dance Performance“ se zaměřením na Tradiční irský tanec, získaného na University of Limerick v Irsku. Tereza je navíc certifikovanou učitelkou irských tanců (TCRG) registrovanou u komise irských tanců „An Coimisiún le Rincí Gaelacha“ v Irsku. Andrej aktuálně vystupuje v muzikálu "Sugar 
(Někdo to rád horké)" v Divadle Na Fidlovačce. Oba dlouhodobě žili v Irsku, kde se věnovali irskému tanci a měli možnost pracovat s významnými osobnostmi irské taneční i hudební scény. Oba vystupovali v několika tanečních show s irskou produkcí a jsou vyhledávanými tanečníky a lektory v svém oboru.

Máte zájem se naučit irskému tanci?
Podívejte se na náš aktuální přehled kurzů a rozvrh hodin v sekci výuka. Najdete tam i přihlášku do kurzů. Pro nováčky v našich lekcích nabízíme první lekci zdarma. 

Pro další dotazy nás kontaktujte na info@inspiraldance.net

KUZRY IRSKÉHO TANCE

irské tance pro děti - KD KYJE

1.Helsinki feis a grade exams

19. 07. 2017

ULOŽTE SI DATUM 30.9. - 1.10. 2017!

inSpiral Dance Company Finland pořádá ve spolupráci s Finnish Irish Dancers ry a Greenlights Irish Dance Crew úrovnostní zkoušky v irských tancích a 1.Helsinki Feis.

Taneční soutěž (feis) získala od CLRG tzv. "Open platform status", který povoluje účast na této akci i školám a tanečníkům, kteří nejsou aktuálně registrovaní u této Komise irských tanců. 

Naším zkoušejícím a porotkyní bude paní Máire Mhic Aogáin ADCRG, SDCRG Dublinu, a hudebním doprovodem na feisi bude Kristián Fišl z Prahy. 

Všechny aktuální informace o obou akcích naleznete na webových stránkách: http://helsinkifeis.irishdancefinland.net/   

Můžete také sledovat naší facebookovou stránku - Helsinki feis: www.facebook.com/helsinkifeis/ 

Helsinki feis logo

Grade exams se uskuteční v sobotu 30. září. Uzávěrka přihlášek pro úroveň preliminary - grade 10 je 20. srpna / platba nejpozději do konce srpna. Požadujeme jednu hromadnou přihlášku na školu zaslanou učitelem na tereza@inspiraldance.net 

Helsinki feis se uskuteční v neděli 1. října. Pro klidný průběh po celý den jsme stanovili limit 150 přihlášených soutěžících. V případě většího zájmu se budeme snažit uvolnit i pozdější přihlášky, nicméně doporučujeme včasné přihlášení. Bude-li počet přihlášených na některou soutěž vyšší než obvykle, nebo méně než 6, rozdělíme nebo spojíme konkrétní věkové skupiny, aby soutěžící měli větší šanci na postup. Tyto případné změny budou zveřejněny v konečné verzi syllabu, buď po registraci prvních 150 tanečníků / nebo po uzávěrce přihlášek, která je stanovená na 17. září.   

V letošním roce s potěšením představujeme soutěž "Helsinki treble reel". Jde o přehlídku free-style v irském tanci. Na počest 100. výročí nezávislosti Finska je letošní téma "všechno finské". Inspiraci můžete dohledat na naší facebookové stránce (viz výše).   

Pro další informace se na nás neváhejte kdykoliv obrátit. 

Užijte si letní prázdniny a těšíme se na viděnou v Helsinkách.   

 

Helsinki feis tým

letní taneční škola v Sedmihorkách

19. 06. 2017

Pro všechny irské tanečníky, kteří mají chuť se zlepšovat i přes léto! 

 

Letní taneční škola se  Andrejem Mikulkou bude probíhat od 13. 7. do 17. 7. 2017

v krásném prostředí Českého Ráje v kempu Sedmihorky. 

Přihlášky prosím posílejte na mail micatap@gmail.com

Více zde: http://andrejmikulka.webnode.cz/kurzy/letna-skola-sedmihorky/

images

ANDREJ MIKULKA

Andrej je profesionálny tanečník, performer, herec, choreograf a tanečný pedagóg. Strávil 7 rokov v Írsku, kde študoval Irish Dance a Tap Dance. V roku 2007 získal na University of Limerick akademický titul Master of Arts in Dance Performance. Predstavil sa v tanečných šou po celej Európe, spolupracoval s mnohými vynikajúcimi umelcami, jeho tanečný projekt Step Fans finančne podporil írsky Arts Council.

Momentálne pôsobí v Čechách, vyučuje tap dance na Mezinárodní konzervatoři v Prahe a írsky tanec v inSpiral Dance Company.  Je autorom, režisérom a hlavným protagonistom írskeho tanečného divadla IMPULSES - Tanec, který má duši, v apríli 2015 absolvoval so svojimi tanečníkmi turné vo Francúzsku. Momentálne sa herecky a tanečne realizuje na doskách Divadla na Fidlovačce v muzikáli SUGAR - Někdo to rád horké.

 

Léto inSpiral 2017

14. 06. 2017

Chystáš se na prázdniny, na výlet nebo na nějakou zajímavou akci? Sdílej s námi svojí osobní prázdninovou pohlednici. Upusť dávku své nápaditosti a buď kreativní. Obleč si školní triko inSpiral, vyfoť se, napiš krátký popisek a pošli nám vše na email tereza@inspiraldance.net

Posláním tvé fotky zároveň souhlasíš s jejím vystavením na naší facebookové a webové stránce. Akce trvá od 15.června do 15.září 2017. 

Vyhlašujeme letní akci pohlednice 20171) obleč si školní triko inSpiral2) vyfoť se 3) pošli nám ji na_ tereza@inspiraldance.net4) nezapomeň přidat krátký popis (místo pořízení _ příležitost (výlet, dovolená, na chalu

Bernard's Summer School 2017

15. 05. 2017

Již 17.ročník letní školy irského tance a hudby - Bernard's Summer School - proběhne letos v srpnu v Praze. Jde o největší akci toho charakteru v České republice a pravděpodobně i ve střední Evropě. Každý rok přijíždí do Prahy vyučovat špičkový lektoři z domova i ze zahraničí. A účastníci se na tuto akci sjíždí z celé Evropy. V letošním roce se dokonce bude slavit několik výročí spojených s historií irského tance na území České republiky. 

Více informací a přihlášku na lekce naleznete přímo na stránkách Bernard's - www.bernards.cz 

BERNARDS SUMMER SCHOOL 2017-4

Rozhovor s Terezou Bernardovou - Noviny Prahy 12

02. 05. 2017

Podívejte se na rozhovor s Terezou Bernardovou o irském tanci a její cestě k tanečním úspěchům v květnovém vydání Novin Prahy 12. 

NovinyPrahy12Tereza

Festival Irský Máj 2017

01. 05. 2017

Blíží se další ročník festivalu Irský máj, který nabízí nejen taneční program na 5. a 6. května. Podrobnější informace naleznete nejlépe na facebookové stránce festivalu https://www.facebook.com/IrskyMaj/ 

17883795_1485765041454811_7357346682620869409_n

18193882_1504294979601817_4661544644728609541_n

17436159_1458009047563744_3428141116143325505_o

Colin Dunne Masterclass

24. 04. 2017

COLIN DUNNE MASTERCLASS opět v Praze. Již potřetí se vrací Colin Dunne, výrazná ikona irského tanečního světa, do Prahy. Nenchte si ujít tyto lekce, kterou jsou převážně orientovány na přirozený taneční projev a vnímání vlastního pohybového aparátu během něj.

cdm1

cdm2

cdm3

cdm4

Večer irských tanců

14. 02. 2017

 

17-2

inSpiral Dance Company vás srdečně zve na oslavu svátku Svatého Patrika v podobě irské tancovačky. Tento irský svátek se pojí nejen se jmenovaným patronem Irska, ale také s oslavami irské kultury. Vstupte na taneční parket a nechte se unášet rytmy irských tanečních melodií. Naučíme vás několik snadných tanců z repertoáru společenských irských tanců. Tanečníci z pořádající školy předvedou ukázku nejnovějších choreografií. A vyhlášen bude i nejlepší kostým spojený s tématem večera. Kreativitě se meze nekladou. Tato akce je vhodná pro děti i dospělé. Těšíme se na vás!

dress code večera: cokoliv zeleného. 

jednotné vstupné na osobu: 80 Kč  

online rezervace vstupenek: info@inspiraldance.net / prosíme, uveďte jméno, tel. + email kontakt, a počet vstupenek (v případě větší objednávky specifikujte kolik vstupenek k jakému jménu)

způsob platby: převodem na účet 2700722329/2010 - do poznámky prosím uveďte "irský večer"

Seznam rezervací bude u vstupu do sálu a na základě toho budou vydány vstupenky. 

inSpiral Dance Company

Co se chystá?

02. 01. 2017

Lednem rozjíždíme v Praze druhý trimest tanečních kurzů. Irské tance zpřístupňujeme úplným začátečníkům. Novinkou tohoto trimestru je irský step pro úplné začátečníky. V září 2016 jsme po pár letech otevřeli kurz irského step dancingu pro úplné začátečníky, který o ledna bude zaměřen na tanec v soft shoes a jednoduché ceilí tanců. Do kurzů pro děti i pro dospělé přijímáme i v průběhu roku, nicméně doporučujeme se předem přihlásit a vyzkoušet si ukázkovou lekci ZDARMA. Zájemci o soutěže v irských tancích kontaktujte nás na tereza@inspiraldance.net

irské tance a step pro začátečníky-4

V lednu povede Dominka Dvořáková sérii tanečních workshopů věnovaným ceilí tanců ze sbírky 30ti oblíbených ceilí tanců (více v předchozí novince). Koncem ledna se chystá pár tanečnic z ČR, Finska a z Německa do Antwerp v Belgii na místní feis (soutěž v irských tancích) a některé se zúčastní i tzv. grade exams.

3.března, 2017, pořádáme Irský taneční večer pro naše tanečníky a pro širokou veřejnost. Večer se bude konat v Kulturním Domě v Praze v Kyjích od 19 hodin. Během tancovačky budou mít návštěvníci možnost se naučit pár irských společenských tanců a zapojit se i do výběru známých ceilí a setových tanců. Nabrat dech mezi tanci pomůžou návštěvníkům taneční vystoupení v podání kurzistů a tanečníků inSpiral Dance Company.

17-2

První víkend v dubnu se připravuje slovenská taneční škola Avalon Academy soutěž v irských tancích v Bratislavě. V době Velikonoc proběhne v irském Dublinu Světový šampionát v irských tancích. Na tuto událost proběhla kvalifikace ve Vídni v listopadu 2016 a za inSpiral Dance Company se kvalifikovaly Erblina Banushi (TSV-Hildrizhausen) z Německa a Kateřina Kovářová (Démáirt) z Brna. 5.května, 2017, vystoupí inSpiral Dance Company na večeru "Pod jednou střechou VII." v Divadle v Celetné v Praze. 

IMG_4613

O dalších novinkách a doplňujících informacích budeme postupně informovat. 

Přejeme všem báječný rok 2017 a těšíme se na viděnou. 

inSpiral team

Veselé Vánoce

23. 12. 2016

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok 2017 přejeme všem našim tanečníkům a tanečnicím doma i v zahraničí, našim přátelům a tanečním kolegům a fandům. Ať je váš život plný lásky, dobrého zdraví, štěstí, báječných chvil a pochopitelně i tance a výborné muziky!

Vánoce a Nový rok 2017

Lednové ceilí semináře

13. 12. 2016

Chcete se naučit irské společenské tance?

Dominika Dvořáková z inSpiral Dance Company provede zájemce výběrem ceilí tanců z tzv. Ár Rincí Fóirne - sbírky 30ti oblíbených ceilí tanců (CLRG) během čtyř dvohodinových seminářů. Získané znalosti se dají zúročit například na večerech irských tanců. inSpiral Dance Company pořádá nejbližší irský taneční večer 3.března 2017 v Praze v Kulturním domě Kyje. 

- vítány jsou všechny taneční úrovně. Předpokladem je znalost základních kroků (promenáda, sedmičky, trojky).

- k účastni na semináři není potřeba mít tanečního partnera.

- je výhodou, nikoliv podmínkou, se zúčastnit všech seminářů. 

- !!! kapacita kurzu je omezená !!! maxinální počet účastníků je 8

Kdy: 14.00–16.00 každou lednovou sobotu (7.1., 14.1., 21.1. a 28.1. 2017)

Kde: Botičská 8, Praha 2. Výuka bude probíhat v sále v domečku naproti hlavní budově školy (vchod jako na školní hřiště).

Cena: 180 Kč / 1 seminář

Přihlášky zasílejte na email: dvorakovadominika5@gmail.com

Uzávěrka přihlášek na první seminář je 3.1. 2017!!! Lze se přihlásit na více seminářů najednou. Uzávěrka přihlášek na každý další seminář bude vždy ve čtvrtek příslušný týden. Pokud jste na Facebooku, můžete navštívit stránky této akce zde.

Impulse_Dance_web (4 z 224)

Dominika Dvořáková se věnuje irskému tanci od 13ti let. Začala tančit v Rinceoirí Irish Dance Academy, a později se stala členkou taneční skupiny Rinceoirí, která tehdy spolupracovala s londýnskou taneční školou Delaney Academy of Irish dance. V roce 2011 přestoupila do Luas Dancing School a od roku 2013 působí v inSpiral Dance Company, kde od roku 2014 pomáhá s výukou kurzů pro děti a dospělé. Dominika se věnovala soutěžení 8 let. Kromě oblastních soutěží si zatančila na velkých šampionátech jako Mainland European Championship (2012, 2013, 2014, 2015), All Ireland Championship (2014, 2015) a World Irish Dancing Championship (2015). Dominika pokračuje v neustálém tanečním vzdělávání se a věnuje se také vystupování. Zúčastnila se tanečních projektů Dance in Pulse - Impulses (2013-2014) a Česko Slovensko má Talent (2016) a měla možnost se zapojit do projektu Take the Floor (2014), se kterým vystoupila na několika místech v Irsku. Od roku 2012 se pravidelně vzdělává na Bernard’s Summer School, navštívila také workshopy s Michaelem Ryanem (2012) a masterclass s Colinem Dunnem (2015, 2016) v Praze. V Irsku se účastnila prestižních letních škol Blas Summer School v Limericku (2013) a Riverdance Summer School v Dublinu (2015, 2016). Aktivně se zajímá o fitness a u Face Fitness absolovala kurzy pro výuku BOSU cardio, strenght a core. Od února 2015 navštěvuje různé taneční lekce v Centrum tance.

Irské tance v Mostě - od září 2016

02. 06. 2016

S potěšením oznamujeme, že ve spolkupráci se Střediskem volného času v Mostě rozjíždíme od září 2016 pravidelné lekce irského tance pro děti i dospělé zájemce o tuto aktivitu. Hlásit se do kurzů lze přímo přes Středisko volného času nebo v nejbližší době i přes přihlášku do kurzů na našich webových stránkách - http://www.inspiraldance.net/prihlaska. Případné dotazy rádi zodpovíme na info@inspiraldance.net

Ve čtvrtek 9.června chystáme v dopoledních hodinách ukázkový program pro základní školy přímo v prostorách Střediska volného času v Mostě. Těšíme se na Vás!

IMG_1728

Hledáme nové talenty...

11. 05. 2016

inSp_konkurz

inSpiral D.C. párty

29. 04. 2016

Srdečně Vás zveme na inSpiral Dance Company párty na závěr školního roku. Čeká na Vás zábavný večer s tanečními ukázkami inSpiral Dance Company skupiny i kurzistů a tanečního spolku Dance in Pulse. Budou se hrát hry a soutěžit se bude o ceny. Naučíme Vás pár jednoduchých irských společenských tanců. K poslechu i k tanci zahraje kapela Rookery band. Těšíme se na děti, rodiče, babičky a dědečky, tety a strejdy, partnery a kamarády. 

inSpiral Dance Company party-pozvánka

Bernard's Summer School 2016

20. 04. 2016

16. ročník letní školy irských tanců a hudby, známý posledních 8 let pod jménem Bernard's Summer School proběhne již tradičně 3. srpnový týden  - 13.-19. srpna 2016 - v Praze na ZŠ Botičská. Vedle každodenního programu vyhlášených tanečních a hudebních lekcí, lekcí irštiny a tradičního irského zpěvu čeká na účastníky i veřejnost zajímavý doprovodný program. 

12049505_10153976783409931_3099274171686626709_n

Mezi hlavní večery BSS 2016 patří středeční Ceilí večer (17.8.) za doprovodu pravé irské muziky v podání tří hudebích lektorů přímo z Irska. Dále pak páteční Závěrečný večer v divadle Ponec (19.8.), kde se představí všechny třídy BSS 2016 a jejich lektoři. Hudebně budou opět doprovázet trio irských hudebníků. 

Celá akce je přístupná a vhodná pro děti i dospělé - v programu je pro každého něco. Propozice, včetně přihlášky, a daší informace týkající se této akce jsou k nalezení na http://www.bernards.cz/summer-school/

BSS2016

Dance in Pulse show

16. 02. 2016

Andrej Mikulka s jeho týmem připravují další taneční projekt, tentokrát pod názvem DANCE IN PULSE. Můžete se těšit na již z dřívějška oblíbené, či do tohoto projektu nově zakomponované autorské choreografie. V podobě tohoto celovečerního představení na Vás čeká přehlídka kvalitního irského tance v jeho různých podobách, nakažlivý humor a emotivní taneční přednesy. Hudebně dobprovází kapela Rookery. Nenechte si ujít tuto jedinečnou show, která má pro Vás připraveno hned několik v představení kolem České republiky a show se chystá vyjet v letošním roce i na Slovensko. Pozor lístky na některý představení jsou již v prodeji. Sledujte termíny na webových stránkách www.danceinpulse.com Mezi tanečníky je i řada členů inSpiral Dance Company. 

12304048_990286614351130_6161893081464791868_o

Taneční projekt Dance in Pulse, který založil na začátku roku 2012 tanečník a choreograf Andrej Mikulka, přináší inovativní pohled na irský tanec. Vnímá ho jako výrazový prostředek, pracuje s divadelními prvky a díky interakci s publikem vytváří prostor pro nové emoce. Dance in Pulse tak formuje směřování tradičního irského tance nejen v Čechách a na Slovensku, ale také v mezinárodním měřítku.

ir11

Andrej Mikulka v pohybu v Impulses / foto: z archivu Dance in Pulse

Představení s názvem DANCE IN PULSE  je volným pokračováním prvního projektu IMPULSES. Toto nápadité taneční divadlo představuje rytmus v mnohých podobách, nabízí choreografickou originalitu a vtipné pointy. Díky interaktivnímu kontaktu s tanečníky vstupuje divák přímo do zákulisí, kde se mu odkrývá duše irského tanečníka, jeho motivace, pocity a emoce, ale i úskalí, kterými si musí projít.

Colin Dunne Masterclasses

13. 01. 2016

letak front (1)

Drazí kamarádi tanečníci,

po letošní dobré zkušenosti s květnovými Colin Dunne Masterclasses jsme se rozhodli tuto milou akci uspořádat ještě jednou. Sám Colin potvrdil, že si hodiny s vámi moc užil a že by se do Prahy znovu rád vrátil.

Tentokráte nám termín připadl na víkend 4. - 6. března 2016. Tančíme ve stepařském sále Stage Praha na Praze 2.

Pro vás všechny absolventy květnových Masterclasses (Level 1 nebo Level 2) jsme připravili speciální slevu ve výši 25%. Colina Dunnea si tentokráte budete moci vychutnat s nižšími náklady.

Novinkou tohoto semináře je tzv. Teachers class určená pro lektory irského tance - tedy kohokoliv, kdo irský tanec učí (ať už děti či dospělé) a rád by vylepšil své lektorské schopnosti.

Více informací naleznete v příloze či na webových stránkách www.irsky-maj.cz/colin-dunne. Dotazy, které nezodpoví naše webové stránky, můžete směřovat na e-mail: marie@aisling.cz

Zdravé nohy a neúnavnou kondici vám přeje

Májový tým

P.S.: Vycházíme vstříc snazšímu způsobu placení - platbu je možno provést online jak v EUR, tak v CZK. Z toho důvodu jsme stanovili jednotlivé ceny v obou měnách. Rozhodnutí, ve které měně zaplatíte, necháváme na Vás. 

Veselé Vánoce

24. 12. 2015

štěstí, zdraví a pohodu (3)

Taneční kurzy v KD Kyje v Praze 9

19. 11. 2015

inSpiral Dance Company, pražská taneční škola irských tanců a stepu, která již druhým rokem pořádá stále více oblíbený kurz irských tanců pro děti v KD Kyje, připravuje od ledna 2016 kurz irského set dancingu pro dospělé. Protančete zimu a jaro na vlnách melodické a svižné irské hudby. Předchozí taneční zkušenost je vítána, ale není podmínkou. V kurzu irského set dancingu se naučíte elementární taneční techniky, procvičíte si paměť a potrénujete i fyzickou kondici. Odměnou je pak mimo jiné i schopnost zatancovat tanec (a ne jen jeden) v příslušném rytmu při různých příležitostech zde v Česku i v zahraničí. Rezervujte si své místo v tomto kurzu již dnes. 

PŘIHLÁŠKA

inSpiralKurzIrskehoSetDancingu2016

IRSKÝ SET DANCING
neboli irské setové tance, jsou jednou z forem irského společenského tance, které přišly do Irska přes Anglii z Francie v době napoleonských válek. Irové tento druh tance přizpůsobili své tradiční hudbě. Jejich základem je čtverylka tj. 4 páry sestavené do čtverce. Irský set dancing společensky spojuje tanečníky, učitele i hudebníky, máte pocit, že se skoro s každým znáte. Setové tance dosahují vysoké obliby nejen v Irsku, získávají popularitu i u nás.

Cena: 1800,- Kč / 12 týdnů

Lektor: Václav Bernard

První lekce: 6.1.2016 / 18:00 - 19:30*

Případné dotazy adresujte na: info@inspiraldance.net

*kurz bude otevřen za předpokladu, že se přihlásí min. 8 zájemců.

11722236_10206654051605336_8787176001643016219_o

Václav Bernard při výuce na festivalu Keltský kruh / foto: M.Kára

Václav Bernard je známou osobností v irsko-tanečních kruzích v ČR i v zahraničí. Neúnavně propaguje především irskou taneční a hudební kulturu a reflektuje události s tímto zájmem spojené. V současné době koncentruje svoji aktivitu na zajištění kvalitního informačního zdroje o irské kultuře v podobě rodinných stránek Bernard’s. Pravidelně navštěvuje set dancingové akce v kontinentální Evropě, tak v Anglii a v Irsku. V době, kdy byl členem The Prague Irish Set Dancers, se podílel na realizaci set dancingových víkendů v Praze a zásadně se zasazoval o výjezdy tanečníků skupiny na zahraniční akce. Vedle irského set dancingu příležitostně vyučuje country tance, skotské country tance a irské ceilí tance. Patří k těm, kteří se zde učili irským tancům ještě pod Kate Wood (počátky irských tanců v ČR v 90.letech minulého století). Výrazným způsobem se podílel na vzniku Rinceoirí a více než 10 let ovlivňoval život tohoto klubu irských tanců. Z jeho popudu vznikly letní školy irských tanců se všemi průvodními novinkami, které jsou dnes pořádané pod názvem Bernard’s Summer School. V letošním roce proběhl již 15. ročník této akce. Většina zahraničních step dancingových a set dancingových lektorů vstoupila do České republiky na jeho pozvání. 

3.sezóna v inSpiral Dance Company

23. 08. 2015

ZAHAJUJEME JIŽ 3.ŠKOLNÍ ROK V INSPIRAL DANCE COMPANY

Naše škola se základnou v Praze se od začátků svého působení rozšířila do mezinárodních polí. Mimo pražské kurzy irských tanců a stepu pro děti a dospělé spolupracujeme v ČR pravidelně s tanečními skupinami Démáirt (Brno) a Inis (Plzeň) a dále máme působiště v TSV Hildrizhausen (Německo) a v Helsinkách, Tampere a Turku (Finsko).

dlouhé logo

Lekce a semináře vedou renomovaní lektoři se vzděláním mimo jiné na Irish World Academy of Music and Dance and University of Limerick v Irsku. Profesionální tanečníci a lektoři Andrej Mikulka a Tereza Bernardová jsou vyhledávaní u nás i v zahraničí. V lekcích pomáhají tanečníci vystupující skupiny inSpiral Dance Company, klade se důraz na individuální přístup, najdete zde přátelskou atmosféru a možnost zúčastnit se mezinárodních soutěží. Dále spolupracujeme s respektovanými osobnostmi irské taneční scény. Díky lektorské kvalifikaci T.C.R.G.  jsme škola registrovaná u tzv. An Coimisiún le Rincí Gaelacha (Komise irských tanců) a její evropské kontinentální pobočky Registered Teachers of Mainland Europe (RTME).

V nadcházejícím prvním pololetí nabízíme následující kurzy a začínáme už v týdnu od 7. září 2015:

Irské tance pro děti 7-14 let – úroveň začátečníci a mírně pokročilí – KD Kyje, Praha 9

Irské tance pro děti 7-14 let – úroveň začátečníci a mírně pokročilí – Uhelný trh, Praha 1

Irský step dancing pro dospělé – všechny úrovně – Uhelný trh, Praha 1

Irský step dancing pro dospělé – začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí – Církevní gymnázium, Plzeň

Irský set dancing pro dospělé – všechny úrovně – KD Kyje

Tap dance – pokročilá úroveň – Uhelný trh, Praha 1

Bližší informace o kurzech a ceny naleznete zde.

letak_inspiral

Začátkem tohoto školního roku neplánujeme ukázkové lekce pro případné zájemce, nicméně nový zájemci mají možnost si vyzkoušet první lekci ZDARMA.

Uzávěrka přihlášek na BSS 2015

25. 05. 2015

1.června 2015 je první uzávěrka přihlášek na BSS2015. To znamená, že pokud se nezvedne výrazně počet přihlášených, budou po tomto datu některé lekce zrušeny. Pokud tedy přemýšlíte nad výběrem lekcí, neváhejte dlouho. Může se stát, že si později nebudete mít z čeho vybrat.

 bss2015_en

Proto vyzýváme všechny tanečníky a hudebníky, kteří se chtějí účastnit letošního 15.ročníku BSS, aby neváhali a poslali své přihlášky co nejdříve a pomohli svou účastí uskutečnit tuto jedinečnou akci.

BSS2015Letak

Přijďte si v srpnu do Prahy užít celý týden zaměřený na irskou hudbu, tanec, zpěv a jazyk na BSS2015. Lekce, sessions, ceilí, závěrečné vystoupení a další zábavný a vzdělávací program Vás udrží v pohybu. Nechte se inspirovat uznávanými hudebními a tanečními osobnostmi. 

Who will teach you at  BSS 2015- (1)

RTME Oireachtas 2015

01. 05. 2015

RTME oznámilo termín kvalifikace na Světový šampionát 2016 pro kontinentální Evropu. 

rtme

Ta se bude konat o víkendu 21. - 22. listopadu 2015 v Milánu v Itálii. 

Grand Hotel Barone Di Sassj via Padovani 38 Sesto San Giovanni www.caltahotel.it

Tento rok se nebude současně pořádat RTME Feis, nicméně se hledají možnosti, jak zapojit alespoň tanečníky na intermediate úrovni do týmových soutěží nebo soutěží v tradičních setových tancích. Sylabus by měl být zveřejněn v příštích týdnech. 

KONKURZ

28. 04. 2015

1519747_855018151211311_8670415348405312302_o

Ve spolupráci s Ingal Productions připravuje Andrej Mikulka a Dance-in-Pulse novou irskou taneční show. První turné je plánované od 26.11. - 14.12. 2015 ve Francii. Další turné se připravuje na jaro 2016.

Konkurz pro irské tanečníky se bude konat 7.6.2015 v Praze. Místo a čas budou upřesněny. V případě zájmu zašlete do pondělí 25.5. krátké taneční CV na e-mail: micatap@gmail.com

dip_logo

Ingal production logo

Irský Máj

27. 04. 2015

Tento víkend proběhne v Praze již 5.ročník festivalu Irský Máj. Doražte do Divadla v Celetné na nabízená představení a jiné aktivity a prožijte první květnový víkend v přátelské, kreativní, tanečně, hudebně, divadelní atmosféře. Dopourčujeme dětem i dospělým. 

více o programu najdete na stránkách celé akce: http://irsky-maj.cz/

IM5e-pozvanka

IM5_banner_CD

Hodně štěstí v Montreálu

25. 03. 2015

Zbývá už jen pár dní a tréninků před odletem do kanadského Montrealu, kde se koná celý příští týden Světový šampionát v irských tancích.

Montreal

Přejeme hodně štěstí všem CLRG tanečníkům, učitelům i školám, kteří se na tuto prestižní soutěž chystají. Především ale přejeme hodně štěstí a příjemný pobyt v Montrealu našim dvěma tanečnicím - Dominice Dvořákové (Česká republika) a Isabell Stolz (Německo) - které budou reprezentovat nejen inSpiral Dance Company, ale s dalšími pár tanečníky také své země a region kontinentální Evropy.

Montreal Poster

Nové kurzy od dubna 2015

20. 03. 2015

TRADIČNÍ SETOVÉ TANCE

Od 8.dubna 2015, a dále pak každou středu od 18-19 hodin, chystáme  kurz zaměřený na výběr tradičních setových tanců. Osm týdnů dlouhý kurz se bude věnovat 3-4 tradičním setovým tancům z níže uvedeného seznamu. Kurz je vhodný jak pro děti, tak pro dospělé,  od beginners úrovně (s předchozí zkušeností tance v heavy shoes nebo s klasickým stepem) až open level.

Cena kurzu: 1200,- Kč / 8 týdnů / sleva -15% pro kurzisty inSpiral Dance Company.

Místo: malá tělocvična (vedle Cullinaria), Uhelný trh, Praha 1

Přihlásit se na kurz můžete do 1.dubna 2015 na e-mail info@inspiraldance.net. Lekce povedou lektoři inSpiral Dance Company Tereza Bernardová / Andrej Mikulka

Leták - trad. set dances

Tradiční sólové setové tance jsou jsou irsko-taneční repertoár s pravděpodobným původem z 19. - 20. století, který vytvořili a učili taneční mistři z té doby. Dnes je k vidění především na soutěžích a zkouškách. Na oficiální seznam těchto tanců patří St.Patrick’s Day, Blackbird, Job of Journeywork, Garden of Daisies, King of the Fairies, Three Sea Captains a Jockey to the Fair. Tyto tance se objevují v různých verzích, lišící se částečně nebo dokonce kompletně krokovými kombinacemi i provedením. Vedle oficiálního seznamu se ale objevují i další tradiční setové tance. Zvládnutí minimálně daného seznamu si tanečník obohatí základnu krokových kombinací a rozšíří si znalost sólového repertoáru irských tanců.

Pilates plakát

PILATES PRO TANEČNÍKY I NETANEČNÍKY

Pro velký úspěch s krátkým kurzem "Pilates pro tanečníky" jsme se rozhodli navázat dalším 6-ti týdenním kurzem "Pilates pro tanečníky i netanečníky". Kurz začneme hned po velikonocích, tedy v pondělí 13.dubna a dále pak každé pondělí ve stejném čase - od 20:00 - 21:00, a na stejném místě - v malé tělocvičně ZŠ Brána Jazyků (vchod vedle cafe Cullinaria), na Praze 1 - Uhleném trhu. Lekce povede tolik oblíbená lektorka Hana Kalousková*.

Cena kurzu: 720,- Kč / 6 týdnů. Místa jsou limitována. Doporučujeme tedy včasnou rezervaci na info@inspiraldance.net

Pilates je cvičební metodou, kterou vyvinul a propracoval na začátku 20. století Joseph Pilates. Původně metodu nazval kontrologie, přičemž byl přesvědčený, že je možné mysl využít tak, aby kontrolovala a ovládala pohyb. Cílem pilatesovy metody je tedy zlepšit kontrolu nad svým tělem, koordinaci, posílit jej a zlepšit jeho ohebnost. Veškeré pohyby vycházejí ze středu těla a důraz je kladen i na správné dýchání. Pilates podporuje správné držení těla, používá pevný střed těla jako oporu pro páteř, a tak by Vám jeho správné provádění mělo ulevit od bolesti zad a celkově zlepšit Váš každodenní pohyb. Lektorka ve svých lekcích ráda využívá různé pomůcky – therabands, rollery, malé balonky, fitbally.

Hana Kalouskova

Hana Kalousková - lektorka Pilates 
*Je absolventkou konzervatoře Tanečního Centra Praha o.p.s., kde studovala v letech 1996-2004. V roce 2011 ukončila svá studia pedagogiky tance na HAMU magisterským titulem.  V akademickém roce 2008/2009 absolvovala studijní stáž na Conservatoire National Supérieur Musique et Danse de Lyon  ve Francii. Je členka a spoluzakladatelka nezávislé taneční skupiny Me-sa. Je držitelkou certifikátů Power Pilates Beginner Mat Teacher (Power Pilates New York, USA) a Les Mills BODYBALANCE Instructor (Les Mills Nordic). Vedle bohaté taneční a choreografické činnosti se intenzivně věnuje výuce moderního, jazzového a klasického tance a pilates. Od roku 2009 je externí pedagog moderního tance a scénické praxe na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě.  Dále vede lekce ve studiích jako: Dance Perfect, Dance Station, Holmes Place Czech Republic, Studio Dag, Crash Dance aj. 

Novinky v jarním rozvrhu

20. 01. 2015

K oblíbeným kurzům irského step dancingu pro děti a dospělé v různých úrovních byly přidány do jarního rozvrhu dvě novinky – tradiční setové tance a pilates pro tanečníky. Oba kurzy jsou ideálním doplňkem k lekcím step dancingu a jsou vhodné pro každou úroveň i věk.

TRADIČNÍ SETOVÉ TANCE

Jde o tradiční taneční repertoár s pravděpodobným původem z 19. - 20. století, který vytvořili a učili taneční mistři z té doby. Dnes je k vidění především na soutěžích a zkouškách. Na oficiální seznam těchto tanců patří St.Patrick’s Day, Blackbird, Job of Journeywork, Garden of Daisies, King of the Fairies, Three Sea Captains a Jockey to the Fair. Tyto tance se objevují v různých verzích, lišící se částečně nebo dokonce kompletně krokovými kombinacemi i provedením. Vedle oficiálního seznamu se ale objevují i další tradiční setové tance. Zvládnutí minimálně daného seznamu si tanečník obohatí základnu krokových kombinací a rozšíří si znalost sólového repertoáru irských tanců.

Osm týdnů dlouhý kurz se zaměří na 3-4 tradiční setové tance z výše uvedeného seznamu. Kurz povedou lektoři inSpiral Dance Company Tereza Bernardová a Andrej Mikulka

Začátek kurzu je plánován na 8.4.2015 a dále pak každou středu po dobu osmi týdnů od 18:00 - 19:00 v malé tělocvičně ZŠ Brána Jazyků (mimo budovu školy), na Praze 1 - Uhleném trhu. Cena kurzu: 1200,- Kč / 8 týdnů / sleva -15% pro kurzisty inSpiral Dance Company.

PILATES PRO TANEČNÍKY

Pilates je cvičební metodou, kterou vyvinul a propracoval na začátku 20. století Joseph Pilates. Původně metodu nazval kontrologie, přičemž byl přesvědčený, že je možné mysl využít tak, aby kontrolovala a ovládala pohyb. Cílem pilatesovy metody je tedy zlepšit kontrolu nad svým tělem, koordinaci, posílit jej a zlepšit jeho ohebnost. Veškeré pohyby vycházejí ze středu těla a důraz je kladen i na správné dýchání. Pilates podporuje správné držení těla, používá pevný střed těla jako oporu pro páteř, a tak by Vám jeho správné provádění mělo ulevit od bolesti zad a celkově zlepšit Váš každodenní pohyb. Lektorka ve svých lekcích ráda využívá různé pomůcky – therabands, rollery, malé balonky, fitbally.

Kurz proběhne od 16.2. - 23.3.2015 každé pondělí  od 20:00 - 21:00 v malé tělocvičně ZŠ Brána Jazyků (mimo budovu školy), na Praze 1 - Uhleném trhu. Cena kurzu: 780,- Kč / 6 týdnů

Kurz povede externí lektorka Hana Kalousková*

Hana Kalouskova

Hana Kalousková - lektorka pilates pro tanečníky

*Je absolventkou konzervatoře Tanečního Centra Praha o.p.s., kde studovala v letech 1996-2004. V roce 2011 ukončila svá studia pedagogiky tance na HAMU magisterským titulem.  V akademickém roce 2008/2009 absolvovala studijní stáž na Conservatoire National Supérieur Musique et Danse de Lyon  ve Francii. Je členka a spoluzakladatelka nezávislé taneční skupiny Me-sa. Je držitelkou certifikátů Power Pilates Beginner Mat Teacher (Power Pilates New York, USA) a Les Mills BODYBALANCE Instructor (Les Mills Nordic). Vedle bohaté taneční a choreografické činnosti se intenzivně věnuje výuce moderního, jazzového a klasického tance a pilates. Od roku 2009 je externí pedagog moderního tance a scénické praxe na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě.  Dále vede lekce ve studiích jako: Dance Perfect, Dance Station, Holmes Place Czech Republic, Studio Dag, Crash Dance aj. 

Veselé Vánoce a Štastný Nový Rok 2015

24. 12. 2014

image_1

inSpiral Dance Company ve Finsku

16. 12. 2014

Vypadá to, že k nám letos dorazily vánoce o něco dříve. S velkým potěšením oznamujeme, že inSpiral Dance Company se rozšiřuje do Finska. S radostí do naší školy vítáme přes 20 tanečnic a tanečníků z Helsinek, Tampere a Turku, a těšíme se na brzké shledání a společnou práci na seminářích.

Finsko

Konkurz do show

24. 11. 2014

Konkurz - Írski tanečníci

13.12.2014 od 16.00 – Praha (miesto bude upresnené)

Andrej Mikulka a produkčná spoločnosť INGAL Productions vyhlasujú konkurz na írskych tanečníkov do komponovanej šou, ktorá bude v termíne 9.4.2015 - 6.5.2015 vo Francúzsku. Hľadáme tanečníkov, ktorí majú dobrú úroveň írskeho tanca a sú schopní zatancovať aj iné štýly. Skúšky budú prebiehať v  marci/na začiatku apríla v Prahe (bude upresnené na konkurze)

dip_logo   Ingal production logo

Záujemcov prosím poslať na mail micatap@gmail.com (do 8.12.2014):

- stručný tanečný životopis

- krátku video ukážku tanečnej úrovne (soft shoes a hard shes)

V prípade otázok sa neváhajte ozvať na hore uvedený mail, alebo na tel: +420776074744 / +421907621087

Andrej Mikulka

vedení

Dance in Pulse

RTME šampionát a feis

20. 11. 2014

O nadcházejícím víkendu proběhne již 10. Evropský šampionát (kontinent) s kvalifikací na World Irish Dancing Championships 2015 v kanadském Monterálu. Tato událost proběhne v holandském městě Den Haag a mezi soutěžícími budou tanečnice a tanečníci z celé Evropy. Vedle kvalifikačního šampionátu se bude souběžně konat i RTME Open Feis se soutěžemi od začátečníků po Open úroveň. inSpiral Dance Company bude o víkendu reprezentovat celkem 10 tanečnic z České republiky a Německa.

Plakát Den Haag

Od pátku 21.11. do neděle 23.11. bude celou akci vedle obou soutěží provázet řada doprovodných programů, při kterých účastníci mohou společně oslavit 10.výročí této události. V pátek 21.11. v 17:30 proběhne Flash Mob na nákupní promenádě "New Passage". V sobotu v 17h je na programu officiální zahájení po prvním dni soutěžení v Theatre aan het Spui. Budou k vidění a slyšení uvítací proslov, hudební ukázka, taneční ukázka tanečníků, kteří na posledním Světovém šampionátě 2014 v Londýně obdrželi cenu Aisling, průvod vlajek všech zastoupených zemí a také proslov od Seamuse O'Sé, Více Prezidenta CLRG. Na sobotní večer je naplánováno "Saturday Night Ceilí" v St.John & St.Philip (Ary van der Spuyweg 1, 2585JA, Den Haag), které organizuje Irish Club Netherlands an Den Haag Gaelic Athletic Association.

haag ceilí

Pro všechny, kteří tento víkend nemohou být v Den Haagu, ale chtějí sledovat celé dění se mohou přihlásit na RTME Live Blog na www.europeanirishdancing.com

Drzíme palce všem, kteří se chystají na kvalifikaci i na feis. Šťastnou cestu!

Dance Audition

01. 11. 2014

Konkurz do taneční skupiny inSpiral Dance Company proběhne v pondělí 17.11. od 18:00 v Praze. Místo bude upřesněno kandidátům po zaslání průvodního dopisu, krátkého tanečního životopisu a fotografie na e-mail: info@inspiraldance.net

image

Taneční konkurz je otevřen kandidátům s předchozími tanečními zkušenostmi, které nemusí být nutně z oblasti irských tanců. Zájem o irskou kulturu, tanec a hudbu především, a vážný zájem o rozvoj v této oblasti je očekáván u každého kandidáta. Spodní věková hranice je 15 let.

Kandidáti budou vyzváni ke krátké taneční ukázce, ve které představí vlastní taneční úroveň a dovednosti. Dále si vyzkouší různé druhy irského tance v rámci mini worshopu a každého bude čekat přijímací pohovor. Předpokládaný konec je plánován ve 21 hodin.

inSpiral Dance Company je taneční škola a skupina se zaměřením na výuku a prezentaci irského tance a stepu v různých podobách, v soutěžní a společenské formě. V teprve druhém roce působení má kolem 80-ti tanečníků v České republice a v Německu. Členové vystupující skupiny mají možnost prezentovat inSpiral Dance Company na různých společenských akcích, soutěžích, účastnit se seminářů a workshopů s uznávanými osobnostmi. Tanečníci jsou vedeni Terezou Bernardovou a Andrejem Mikulkou, kteří oba patří mezi vyhledávané tanečníky a lektory doma i v zahraničí. Oba dlouhodobě žili a studovali irský tanec v Irsku a vystupovali s několika show s irskou produkcí. Jsou absolventy Irish World Academy of Music and Dance při University of Limerick, oboru MA Dance Performance se zaměřením na irský tanec.

Impulses v Ponci

15. 10. 2014
Srdečně zveme všechny fanoušky irského umění, především tance a hudby, a skvělé zábavy začátkem listopadu do divadla Ponec.
 
V sobotu 1.11.2014 se bude v divadle Ponec konat derniéra tanečně-divadelního představení z dílny Andreje Mikulky IMPULSES. Přijďte si užít výjmečnou atmosféru, která toto představení provází. Máte poslední šanci shlédnout jedinečnou show a odnést si domů nezapomenutelný zážitek. 
 
 
 
Vstupenky jsou k dostání v pokladně divadla Ponec nebo na síti Ticketportal. Bližší informace jsou k nalezení na webových stránkách impulses nebo na facebooku.
 

Céilí Connection

30. 09. 2014

Nalaďte si každou neděli ráno nicountry radio (na internetu) a poslouchejte pěknou tradiční i taneční irskou hudbu namixovanou pro Vás Gerardem Butlerem - né tím hercem, ale v Česku i všude jinde po světě známým a oblíbeným set dancingovým a sean nós dancingovým instruktorem. Začíná se už tuto neděli 5.9. s reprízami každou další sobotu večer....
 Ceili-Connection-fb

Lekce sean nós dancingu

18. 09. 2014

Chcete se naučit novým tanečním pohybům? Proč nezkusit kurz sean nós dancingu? Tento tradiční sólový styl irského tance si může zatancovat opravdu každý. Nabité znalosti z tohoto kurzu můžete využít kdykoliv a kdekoliv, nejlépe za doprovodu irského hudby. Přijďte se učit od profíků.

 Tereza v semi-finále irské televizní talentové soutěže "An Jig Gig"

Krokové kombinace a pohyby, které jsou v našich zeměpisných šířkách jedinečné, se můžete naučit od vyhledávané tanečnice v této branži.

Lekce povede Tereza Bernardová, která se tímto stylem poprvé setkala na Willie Clancy Summer School v Irsku v roce 2002. Při svém dlouhodobém pobytu v Irsku navštěvovala lekce uznávaných tanečníků tohoto stylu, jako například Mick Mulkerinn a Mairead Casey, Padraig O'Hoibicín nebo Emma O'Sullivan a další. S irskými tanečními show Rhythm of the Dance, Ragús a Pulses of Tradition a dalšími vystupovala s tímto stylem v Evropě, Asii a USA. V roce 2011 se v rámci irské národní televizní stanice TG4 zúčastnila třetí série talentové soutěže "An Jig Gig", kde se ve finále umístila na druhém místě. Několikrát se objevila na irských televizních obrazovkách v pořadech Gradam Ceoil, Steip Beo, An Samhraid Linn, Féilte.  

Tereza ragus

Tereza při vystoupení s Ragús the Show

Kdy: 17:00 - 18:00 každou středu od 1.10.2014

Kde: ZŠ Brána Jazyků, Uhelný trh, Praha 1

Cena: 1950,- / 15 lekcí

V případě zájmu si neváhejte rezervovat místo do čtvrtka 25.9.2014 na tereza@inspiraldance.net 

Hudební kurz v inSpiral

04. 09. 2014
 DSC_0002
foto: V.Bernard
Tunes for sessions
Taky se vám líbí atmoška na irských sessionech, už umíte zahrát alespoň základní melodii na nějaký nástroj, ale pořád se necítíte na to si v hospodě přisednout a přidat se? Pojďte to změnit!
 
Cíl výuky
Během podzimního kurzu se za šest pátečních podvečerů naučíte šest setů po dvou nebo třech tunech. Učit se budou reely a jigy, které se u nás na sessionech opravdu hrají. Tedy "co se u nás naučíš, to si pak zahraješ".  Cílem je naučit se hrát melodie v rytmu a tempu, které neurazí ani sessionové mazáky. Na konci kurzu by měl účastník umět hrát kolem 15 skladeb, tedy asi půlhodiny čistého času, na který se bude moct zapojit na sessionu.
  DSC_0379
Tomáš Pergler na BSS 2014/ foto: V.Bernard 
Lektor
Tomáš Pergler hraje irskou hudbu od konce 90.let, kdy přešel k muzice od tancování. Začínal na mandolínu a banjo v kapelách Dalua a Grian. Poté přesedlal na concertinu, na kterou dnes hraje v plzeňském Poitínu. Někdy v průběhu let přidal i whistle, protože na tu přece hraje v Irsku každý :-). A právě zkušenosti s hraním na různé nástroje v různých uskupeních s Vámi bude sdílet během podzimního kurzu. A klapne-li to s hlídáním dětí, podpoří různorodost pátečních večerů i jeho žena Veronika na housle nebo bouzouki.
 
Kdy, kde a za kolik?
pátky: 1x za 2 týdny
čas: 17:30 - 19:30
první lekce: 3.10.
cena kurzu (6x 120min): 1350,- Kč
místo: KC Prádelna, Holečkova 38a, Praha 5
 
DSC_0005
 session v klubu Paliárka / foto: V.Bernard
Poznámka:
Konkrétní páteční termíny se domluví na první lekci. Uzávěrka do hudebního kurzu je 26.9.2014. Přihlášku najdete v zde. Nebude-li kurz dostatečně naplněn, bude po tomto termínu zrušen.
 

Irské tance pro děti v Praze

01. 09. 2014

inSpiral Dance Company nabízí v Praze kurzy irských tanců pro děti a mládež ve věku 7 -14 let. Škola má zájem především o silně motivované jedince, pro které irský tanec není chvilkovou záležitostí.

IMG_3002[1]

soutěžící tanečnice s lektory na srpnovém soustředění inSpiral Dance Company / foto: V.Bernard

V našich lekcích

Výuka bude zaměřena především na irský step dancing, tedy oblíbenou sólovou formu irského tance, v tzv. soft shoes (tanec v měkkých botách) a heavy shoes (irský step). Tanečníci se v průběhu kurzu postupně naučí základním krokům a sólovým tancům v běžných hudebních rytmech. Dále budou vedeni ke správnému provedení a pochopení tradičního i moderního repertoáru. Důraz bude kladen na hudební vnímání a rytmiku.

soft shoes heavy shoes

soft shoes                                                                                                 heavy shoes

Jak uplatnit v lekcích naučený materiál?

Díky domácímu lektorovi s titulem T.C.R.G. (akreditovaný učitel irských tanců u největší organizace irských tanců na světě - An Coimisiún le Rincí Gaelacha) se mohou registrovaní tanečníci inSpiral Dance Company účastnit místních i mezinárodních soutěží a šampionátů v irských tancích po celém světě. Vedle soutěžení budou mít šikovní tanečníci možnost se předvést i na vystoupeních. Případně se mohou zúčastnit dalších vzdělávacích a společenských akcí zaměřených na irskou kulturu.

isi a lilith

tanečnice Isabel a Lilith na RTME kvalifikačním šampionátě v Krakově 2013 / foto: I.Stolz

Naši lektoři

Výuku povedou Tereza Bernardová a Andrej Mikulka. Oba jsou držitelé, v našich zeměpisných šířkách, unikátního titulu „Master of Arts in Dance Performance“ se zaměřením na „tradiční irský tanec“, získaného na University of Limerick v Irsku. Tereza i Andrej dlouhodobě žili a vzdělávali se v Irsku pod vedením respektovaných a uznávaných lektorů. Oba mají zkušenosti na soutěžním poli i jako tanečníci hned několika známých irských tanečních show s irskou produkcí. Tereza je plně kvalifikovanou učitelkou irských tanců (T.C.R.G.), s registrací u An Coimisiún le Rincí Gaelacha (CLRG), největší organizace irských tanců na světě. Podrobnější informace najdete v sekci „O nás“

Proč se tanečně vzdělávat u nás?

Mezi výrazné atributy inSpiral Dance Company patří individuální přístup, kvalifikovaní a zkušení lektoři s dlouholetou praxí doma i v zahraničí, přátelská atmosféra, možnost účasti na místních i mezinárodních soutěžích po celém světě, perspektiva a smysluplnost, spolupráce s respektovanými osobnostmi taneční i hudební scény a další.

Kdy, kde a za kolik?

V Praze děti mohou navštěvovat naše kurzy jednou až třikrát týdně. Při dostatečném zájmu, budou probíhat kurzy následovně:

 Středa 16:40 – 18:00 Uhelný trh, Praha 1 Kurz začne 17.9.
 Čtvrtek 16:00 – 17:15 KD Kyje, Praha 9 Kurz začne 25.9.2014

Ceny kurzů jsou 1500,- Kč (1x týdně) / 3000,- Kč (2x týdně).

Ve čtvrtek 18.9. pořádáme ukázkovou taneční lekci ZDARMA pro zájemce o kurz irských tanců pro děti v KD Kyje. Tato lekce proběhne v malé tělocvičně na ZŠ Bří Venclíků na Praze 9 (Metro B: Rajská zahrada) od 16:00 - 17:00. Místo si prosím rezervujte dopředu na info@inspiraldance.net

Jak se přihlásit?

Máte-li jasno, neváhejte si rezervovat místo ve vybraném kurzu. To uděláte tak, že si stáhnete přihlášku do kurzů na: http://www.inspiraldance.net/stazeni, vyplníte a zašlete ji zpět na info@inspiraldance.netUzávěrka na kurz v KD Kyje je prodloužena do pátku 19.9.2014. V případě, že se některé kurzy nenaplní, budou po výše uvedeném datu zrušeny.

Vedle kurzů v Praze bychom rádi otevřeli kurz irských tanců pro děti a mládež ve věku 7 – 14 let také v Berouně (Praha – Západ). Představu máme v úterý od 15:30 nebo  od 16:00 se začátkem kurzu na podzim 2014. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na: info@inspiraldance.net

Irský set dancing v inSpiral Dance Company

29. 08. 2014

Co jsou setové tance?

Jedná se o společenskou formu irského tance, který pomáhá například objevovat nové přátele, cvičí paměť, nebo třeba udržuje fyzickou kondici. Základem je přes 150 popsaných tanců z různých oblastí Irska s hudbou k nim upravenou. Každý tanec se skládá z několika figur (mezi 3 – 9) v různých rytmech. Každá figura je složena z řady choreografických prvků a její odtancování může trvat i 5 minut. Mezi figurami je velice krátká přestávka a tak tanec trvá obvykle až 15 – 20 minut.

ukázka set dancingu z ulice v irském Killarney

soutěžní ukázka poslední figury ze setového tance Plain Set 

Lekce setových tanců u nás

V našich lekcích se v průběhu prvního půlroku naučíte jen zlomek z nich – kolem 6 setů, osvojíte si základní figury, které potřebujete k většině těchto tanců, a zvládnete základní kroky.  Setové tance jsou po světě velmi populární a i v Česku přibývá akcí, kde je možno se jim věnovat.  Připravíme Vás k možné účasti na set dancingovém víkendu v německém Erlangenu (únor 2015) a set dancingový víkend v Praze (duben 2015). Zájemce o prohloubení si znalostí a tanečních dovedností dokážeme nasměrovat na další akce podobného charakteru po celém světě.

DSC_0162Set dancing weekend v německém Violau 2014 / foto: V.Bernard

Abychom mohli začít

Setové tance se tancují v setech, které jsou složené ze 4 párů – ideálně smíšených.  Hlásit se mohou i nespárovaní jedinci (spárujeme :-). Osm tančících je nejmenší počet, který je k uspořádání lekcí potřeba.  Od přihlášených požadujeme pravidelnou docházku, protože chybějící tanečníci svou nepřítomností znemožňují tancování ostatním.  

Co s sebou?

K absolvování lekcí je potřeba pohodlná taneční obuv. Doporučujeme obuv s koženou podrážkou na polovysokém podpatku (není podmínkou), oblečení na převlečení (při irském set dancingu se zcela určitě zapotíte) a vodu pro zachování pitného režimu. Dámám doporučujeme klasický taneční vějíř a pánům malý ručník. ;-) Lekce jsou doporučeny zejména dospělým a dětem od 12 let věku. Předchozí taneční zkušenost je vítána, ale není podmínkou.

MU VB Milan HašekVáclav Bernard a Markéta Utišilová / foto: M.Hašek

Kdo Vás bude učit?

Taneční lekce povede Václav Bernard a Markéta Utišilová, kteří se setovými tanci zabývají přes 10 let. Své začátky spojily s účastí na Willie Clancy Summer School v Irsku, kde se prvním krokům učili pod vedením Paddyho Neylona a Mary Clancy. Dále rozvíjeli své taneční znalosti a dovednosti pod vedením Joe O´Hary, Pata Murphyho, Kevina a Carol Monaghanových, Gerarda Butlera a dalších mistrů svého oboru. Václav Bernard zde organizoval před více jak deseti lety první set dancingové semináře a s členy své rodiny dodnes zorganizoval celkem 14 letních škol zaměřených na irskou taneční a hudební kulturu. Markéta Utišilová je známou propagátorkou sean nós dancingu, ačkoliv její orientace v irské taneční kultuře je komplexní, tj. včetně step dancingu, set dancingu a two-hand dancingu.

Kdy, kde a za kolik?

Začínáme 16.9.2014 a dále každé úterý od 19:00 – 20:30 na Uhelném trhu (Praha 1).

Základní cena kurzu:  1950,- Kč /15 lekcí /90 min.

Výhodná nabídka: 15% sleva z celkové částy, pokud se přihlásíte na 2 kurzy. 25% sleva z celkové částky, pokud se přihlásíte na 3 kurzy.

Místo v kurzu si rezervujte zasláním přihlášky, kterou naleznete zdedo 5.9.2014 na info@inspiraldance.net

Chtěli byste si setové tance zkusit ještě před začátkem školního roku? 3.9.2014 pořádáme v Praze ukázkovou lekci ZDARMA. Pokud máte zájem se zúčastnit, kontaktujte nás na výše uvedeném e-mailu pro bližší informace.

Těšíme se na Vás!

Ukázková lekce ZDARMA

26. 08. 2014

Máte zájem se zapojit do výuky v inSpiral Dance Company a nejste si jisti, který styl je pro Vás vhodný, nebo si nemůžete vybrat? Máme pro Vás řešení. Vyhlašujeme ukázkovou taneční lekci ZDARMA, kde si můžete přijít vyzkoušet Vámi vybraný styl(y). Naše výuka je cílená na děti i dospělé, a tak i na této lekci uvítáme jak dospělé, tak i ty nejmladší.

DSC_0061

Tato ukázková lekce se bude konat již ve středu 3.9.2014 na Uhelném trhu v Praze 1. V případě zájmu o tuto ukázkovou lekci, si prosím rezervujte místo na info@inspiraldance.net, kde uveďte jméno, případně věk pokud se jedná o dětského zájemce, tel. spojení, a který taneční styl byste si rádi vyzkoušeli. My se podle toho na Vás připravíme. Bližší informace a pokyny Vám poté budou zaslány.

inspiral výuka

Přehled vyhlášených kurzů, včetně času konání a cen, najdete v sekci Taneční kurzy a rozvrh hodin v sekci Rozvrh a lokalita. Nástin tanečních stylů, kterým se věnujeme Vám mohou přiblížit video ukázky v sekci Taneční styly.

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na výše uvedeném e-mailu.

 

Těšíme se na Vás,

 

Tereza Bernardová a Andrej Mikulka

 

letak_inspiral 

Soutěžní sekce se rozrůstá

20. 08. 2014

Soutěžní sekce inSpiral Dance Company se rozrůstá. Začátekem července 2014 pod naše "soutěžní křídla" přestoupila Míša Tvrdíková z německé taneční školy Sweeney-McAvinchey a plzeňská taneční skupina Inis z pražské Delaney Academy.

Inis

Od srpna 2014 jsme také oficiálně pod jméno inSpiral Dance Company přebrali německou taneční školu Rince Cara, která je spolopořadatelem Stuttgart Feis, a se kterou Tereza Bernardová spolupracuje poslední čtyři roky.

Většina tanečnic a tanečníků, kteří k nám přestoupili v uplynulém školním roce, dokončují půlroční soutěžní přestávku a od září se chystají na soutěžní pole. Začátečníci i ti nejpokročilejší tanečníci se chystají na soutěže a šampionáty na kontinentě i na ostrovech. V listopadu se naše tanečnice v nejvysšší "open" úrovni a ceilí týmy vydají do holandského Den Haagu na kvalifikaci na Světový šampionát v irských tancích, který se bude konat na velikonoce 2015 v kanadském Montreálu. Zůstaňte naladěni.

IMG_3002[1]

inSpiral Dance Company soutěžící tanečnice z ČR a Německa s lektory / foto: V.Bernard

 

Stejná adresa. Nový vzhled!

05. 06. 2014

Vítejte na našich nových webových stránkách www.inspiraldance.net. Stále dolaďujeme obsahem některé sekce, ale na většina webu už je zveřejněna. Celý tým inSpiral Dance Company se podílel na přípravě stránek, a těm také patří poděkování, především Andrejovi Mikulkovi.

leták © inSpiral Dance Company

Naše webové stránky jsou graficky navržené a zpracované panem Martinem Mitasem z Viva la Design, který také pro nás připravil nová loga a propagační leták inSpiral Dance Company, a fotografie na webu jsou převážně z dílen pánů Milana Haška a Michala Káry.

logo © inSpiral Dance Company
logo © inSpiral Dance Company

Nechali jsme potisknout první (zkušební) sadu školních triček. Díky Bárče Tuzarové, která se celé přípravy ujala.

inSpiral Dance Company v nových tričkácha

Stalo se

14. 05. 2018
březen a duben v inSpiral
08. 03. 2018
inSpiral leden-únor 2018

Novinky

01. 09. 2018
Summer inSpiral 2018
16. 08. 2018
pár informací k výuce irských tanců tento podzim

Kalendář

21. - 21. 02. 2019
Maturitní ples Gymnázia Oty Pavla
09. - 09. 03. 2019
Ples města Votice
06. - 07. 04. 2019
Bratislava Easter feis